Kje najti originalne rezervne dele za otroški avto

posted in: Otroški avtomobili | 0

Vzdrževanje otroškega avtomobila je nujno za zagotavljanje njegove varnosti, funkcionalnosti in dolgotrajnosti. Redno servisiranje in pravočasna zamenjava poškodovanih in izrabljenih delov lahko preprečita številne težave in pomeni razliko ali je otroški avto varen ali ne.

Glavna tema našega prispevka je, da z pravočasnim ukrepanjem in originalnimi rezervni deli podaljšate življenjsko dobo otroškega avtomobila. S tem pa je tudi odpadkov manj. V članku boste spoznali zakaj je uporaba originalnih delov najboljša in tudi kje jih dobite.

Kazalo

Otroški avtomobili so pogosto podvrženi intenzivni uporabi, kar lahko povzroči obrabo ali poškodbe posameznih komponent. Zamenjava teh delov z novimi rezervnimi deli omogoča, da avtomobil ostane v dobrem stanju in deluje varno in učinkovito.

Uporaba kakovostnih, predvsem originalnih, rezervnih delov prinaša številne koristi. Poleg podaljšanja življenjske dobe avtomobila prispevajo tudi k zmanjšanju stroškov, saj je zamenjava posameznih delov pogosto cenejša kot nakup novega avtomobila.

Pogosto iskani rezervni deli za otroške avtomobile

Pogosto iskani rezervni deli za otroške avtomobile
Najbolj pogosto iskani rezervni deli za otroške avtomobile

Kolesa

Otroški avtomobili so opremljeni z različnimi vrstami koles in sicer:

trda plastična kolesa
Trda plastična kolesa uporablja predvsem Peg Perego zaradi živahnosti in tehnologije

Plastična kolesa

Plastična kolesa se pogosto hitreje obrabijo, zlasti pri intenzivni uporabi na grobih površinah. Takšno vrsto koles uporablja predvsem Peg Perego. A ne samo zaradi cenenosti. Zasnova njihovih otroških avtov je taka, da so ti zelo živahni takoj od starta. Zato je uporaba takih koles pri njih nujna.

Plastična kolesa z gumijastim obročem

Ta kolesa ponujajo boljši oprijem in malce tišjo vožnjo, saj guma ublaži zvok in izboljša oprijem.

Mehka, EVA kolesa

Takšna kolesa so običajno na novejših otroških vozičkih. So mehka, imajo dober oprijem in so trajna. Avtomobili s takimi kolesi imajo zaradi dobrega oprijema praviloma sistem soft start in koles praktično ne boste menjali v celotni življenjski dobi avta. Otroški avto s temi kolesi je sedaj nekako standard.

Napihljive pnevmatike

Te pnevmatike so podobne tistim, ki jih najdemo na pravih avtomobilih ali kolesih. Napihljive pnevmatike zagotavljajo najboljše udobje in oprijem, saj lahko absorbirajo udarce in nepravilnosti terena. A so na otroških kolesih bolj redkost kot pravilo.

Kdaj in zakaj jih zamenjati

mehka eva kolesa
Mehka eva kolesa so standard pri današnjih avtih. Tudi Peg Perego spreminja način delovanja in pri novih avtih uporablja taka kolesa.

Če opazite znake prekomerne obrabe na EVA kolesih ali razpoke na plastičnih kolesih jih je potrebno zamenjati. Obrabljena kolesa zmanjšajo oprijem in stabilnost, kar povečuje tveganje za nesreče.

Če so kolesa poškodovane zaradi udarcev ali ostrih predmetov. Poškodovana kolesa je treba takoj zamenjati, da se prepreči nadaljnja škoda ali nevarnost za otroke.

Akumulatorji so največkrat menjan rezervni del

Na trgu je ogromno vrst različnih tipov akumulatorjev, ki so lahko različni tako po delovanju kot po obliki, Vse o akumulatorjih lahko najdete tukaj. Spodaj pa navajamo samo vrste akumulatorjev, ki jih lahko najdete v otroških avtomobilih.

Svinčeni akumulatorji

To so najpogostejši akumulatorji uporabljeni v otroških avtomobilih. So cenovno ugodni in zanesljivi. Delujejo na principu kemijske reakcije med svincem in žveplovo kislino. So občutljivi na globoko praznjenje in zahtevajo redno polnjenje, da ohranijo dolgo življenjsko dobo.

Litij-ion, Li-Po akumulatorji

Ti akumulatorji so lažji in imajo daljšo življenjsko dobo v primerjavi s svinčenimi akumulatorji. So učinkovitejši, imajo večjo energijsko gostoto in so manj občutljivi na globoko praznjenje. A so dražji, bolj nevarni in zato še niso našli prave poti v otroške avte. Peg Perego je bil prvi, ki je v svoj avto dal Li-Ion baterijo, a je avto nato kmalu tudi umaknil s trga…

Nikljev-kadmijevi (NiCd) in nikljev-kovinski hidridi (NiMH)

Manj pogosti v otroških avtomobilih. NiCd akumulatorji so znani po svoji robustnosti in dolgi življenjski dobi, vendar so okoljsko problematični zaradi vsebnosti kadmija. NiMH akumulatorji so okolju prijaznejša alternativa, vendar imajo manjšo energijsko gostoto.

Kako prepoznati izrabljen akumulator in kako ga zamenjati

Če otroški avtomobil ne zdrži več dolgo ob enem polnjenju je to znak, da je akumulator izgubil kapaciteto.

Če akumulator potrebuje dalj časa za polnjenje ali se sploh ne polni je verjetno izrabljen.

Če avtomobil izgubi moč in ne dosega več enake hitrosti ali zmogljivosti kot prej je to lahko posledica izrabljenega akumulatorja.

Če opazite nabrekanje, razpoke ali iztekajočo tekočino, je akumulator nevaren za uporabo in ga je treba takoj zamenjati.

Za več lažje prepoznavanje iztrošenosti akumulatorja lahko preverite informacijo koliko časa gre otroški avto na akumulator.

Električni deli in motorji

Pomen in funkcija motorjev ter drugih električnih delov:

Pogoni

pogon za otroški avto
Pri nakupu ‘motorčka’ za otroški avto običajno dobite celoten pogon. To pomeni, da dobite tako motor kot reduktor.

Električni motorji so srce otroških avtomobilov, saj pretvarjajo električno energijo iz akumulatorja v mehansko energijo, ki poganja kolesa. Moč motorjev določa hitrost in zmogljivost avtomobila. Električni motorji so zasnovani za dolgotrajno delovanje, vendar se lahko sčasoma obrabijo. Predvsem gre tu za reduktorje. Motorčki se vrtijo z 12.000 ali več obrati na minuto, reduktorji pa obrate pretvorijo v običajno hitrost in večji navor.

Krmilni moduli oz. elektronika

Ti moduli nadzorujejo funkcije avtomobila, kot so hitrost, smer vožnje, zvočni signali in luči. Krmilni modul je povezan z različnimi stikali in senzorji, ki omogočajo enostavno upravljanje. Brez njih je otroški avto neuporaben kup plastike.

Električno ožičenje

Ožičenje povezuje vse električne komponente med seboj in omogoča prenos električne energije ter signalov po celotnem sistemu.

Razni priključki

Ti omogočajo povezavo akumulatorja z motorjem in drugimi električnimi komponentami. Pravilna povezava, redno preverjanje in vzdrževanje priključkov je pomembno za nemoteno delovanje avtomobila.

Pregled, znaki obrabe in potrebe po zamenjavi rezervnih delov

Če avtomobil izgubi moč in ne gre enako kot prej, a je akumulator ok, je to lahko znak obrabe motorja.

Če motor proizvaja nenavadne zvoke, kot so cviljenje, škripanje ali brnenje je to znak, da je potreben pregled in zamenjava pogona.

Če motor postane zelo vroč med uporabo, je to lahko znak, da se preobremenjuje ali da so notranje komponente obrabljene.

Če avtomobil ne reagira na ukaze, a je akumulator ok, je to lahko znak težav s krmilnim modulom.

Če funkcije, kot so luči ali zvočni signali delujejo samo občasno to običajno pomeni, da ima težavo krmilni modul ali ožičenje.

Če opazite obrabljene, pretrgane ali odtajane žice jih je treba nemudoma zamenjati.

Če električne komponente delujejo nestabilno ali prekinjeno je to lahko posledica slabe povezave v ožičenju.

Če so priključki korodirani to lahko ovira pretok električne energije in povzroči težave pri delovanju ali celo požar

Če so priključki ohlapni je treba poskrbeti, da so trdno pritrjeni in jih po potrebi zamenjati.

Plastični deli in karoserija

Plastični deli so ponavadi del celote in jih ob poškodbi ni možno menjati. Menjava je možna samo za rezervne dele, ki so nataknjeni na karoserijo, npr. ogledalo. Izjema tu je Peg Perego, kjer praktično dobite vse rezervne dele.

Zato otroka naučite voziti avto tako, da ga ne bo razbil, saj ga boste, če ni Peg Perego, težko popravili.

Vzdrževanje plastičnih delov

Plastične dele čistite z blagim detergentom in mokro krpo. Izogibajte se uporabi agresivnih kemikalij, ki lahko poškodujejo plastiko. Za notranje dele uporabite mehko krpo ali gobico.

Pri čiščenju nikoli ne uporabljajte vode, avta otrok naj niti ne vozi po visoki mokri travi. Otroški avti niso zaščiteni pred vodo.

Kam po rezervne dele za otroške avtomobile

Pooblaščeni prodajalci

Pooblaščeni prodajalci zagotavljajo, da so rezervni deli originalni in združljivi s specifičnimi modeli otroških avtomobilov. S tem se zagotovi pravilno delovanje in daljša življenjska doba avtomobila.

Pri nakupu rezervnih delov pri pooblaščenih prodajalcih pogosto dobite garancijo, kar pomeni, da boste imeli podporo v primeru težav ali okvar delov. To povečuje zaupanje v kupljene izdelke.

Pooblaščeni prodajalci imajo usposobljeno osebje, ki vam lahko nudi strokovno svetovanje in pomoč pri izbiri pravih rezervnih delov. Tako boste lažje našli ustrezne dele za vaš otroški avtomobil.

Uporaba originalnih in kakovostnih rezervnih delov zagotavlja varnost otrok med uporabo avtomobila. Pooblaščeni prodajalci skrbijo za izpolnjevanje vseh varnostnih standardov.

Spletne trgovine

Samo določene spletne trgovine v Sloveniji prodajajo tudi rezervne dele za otroške avte.  Ko iščete rezervne dele preverite tu:

  • Bimbo.si
  • Mami.si
  • Otroska-vozila.si
  • Tuje spletne trgovine

Prednosti in slabosti nakupa prek spleta

Prednosti

Spletne trgovine ponujajo širok spekter rezervnih delov za različne modele otroških avtomobilov, kar omogoča enostavno iskanje potrebnih delov.

Spletne trgovine omogočajo enostavno primerjavo cen in iskanje najboljših ponudb, kar lahko vodi do prihranka denarja.

Na spletu lahko najdete tudi težje dostopne ali redke dele, ki jih morda ni v lokalnih trgovinah.

Slabosti

Nakupovanje prek spleta lahko vključuje tveganje, da dobite neoriginalne ali nekakovostne dele, zlasti če kupujete od nepreverjenih tujih prodajalcev. Tu bodite zelo pozorni, saj cene originalnih delov ne morejo biti pol ali še več cenejši kot so pri pooblaščenih prodajalcih

Vračanje izdelkov kupljenih prek spleta je lahko zapleteno in dolgotrajno, zlasti pri mednarodnih naročilih.

Kako najti zanesljivega prodajalca

Najbolj zanesljiv vir za nakup rezervnih delov je uradna spletna stran proizvajalca vašega otroškega avtomobila. Specializirane trgovine z otroško opremo, ki so pooblaščene za prodajo določenih blagovnih znamk otroških avtomobilov. Takšne trgovine imajo običajno široko ponudbo rezervnih delov.

Za blagovno znamko Peg Perego priporočamo nakup rezervnih delov pri slovenskem distributerju, to je podjetje Mami d.o.o. ali pa v spletni prodajalni Bimbo.si. Oba zagotavljata samo originalne rezervne dele Peg Perego. Za ostale avte priporočamo nakup rezervnega dela pri prodajalcu avtomobila. Samo v tem primeru vam zagotavljamo kompatibilnost z vašim avto.

Rabljeni rezervni deli

Nakup rabljenega rezervnega dela vam odsvetujemo. To naj bo izhod v sili, če res ne najdete novega in ne pričakujete daljše uporabe.

Pri rabljenih rezervnih delih ne boste nikoli mogli vedeti v kakšnem stanju v resnici je tak del.

Najhitrejši otroški avto, ki je pravzaprav pomanjšan pravi avto, gre celo do 15km/h. Vas zanima več o njem?

Kako enostavno doma zamenjati rezervne dele

Splošni seznam potrebnih orodij za zamenjavo delov

  • Križni izvijač (Phillips)
  • Ploščati izvijač (Flathead)
  • Navadne klešče
  • Klešče za odstranjevanje zaponk
  • Nastavljivi ključ (francoz)
  • Set viličastih ključev različnih velikosti
  • Nasadni ključi
  • Šesterokotni ključi (Imbus ključi)
  • Majhno gumijasto kladivo
  • Nož ali skalpel
  • Merilni trak ali ravnilo
  • Varovalna očala
  • Rokavice
  • Mazivo (WD-40 ali podobno)
  • Multimeter (če zamenjujete električne dele)

Splošni nasveti pri vzdrževanju in menjavi rezervnih delov

Varnostni nasveti pri delu

Preden začnete z delom na otroškem avtomobilu se prepričajte, da je napajanje izklopljeno in akumulator odstranjen, da preprečite morebitne električne udare, kratke stike ali vžig avtomobila.

Nosite varovalna očala za zaščito oči in zaščitne rokavice za varovanje rok pred poškodbami, urezninami in umazanijo.

Delajte v dobro osvetljenem in čistem okolju. Prepričajte se, da imate dovolj svetlobe in prostora za delo. Očistite delovno površino, da preprečite izgubo majhnih delov.

Pri menjavi rezervnih delov uporabljajte pravilno orodje:

Vedno uporabite ustrezno orodje, da preprečite poškodbe delov ali orodij. Ne uporabljajte poškodovanih ali obrabljenih orodij.

Sledite navodilom

Če imate priročnik za vaš otroški avtomobil vedno sledite navodilom za demontažo in montažo delov. Če nimate priročnika, poiščite navodila na spletu ali se posvetujte s strokovnjakom.

Označite in shranite vijake in majhne dele

Med odstranjevanjem delov si zabeležite, kam sodijo posamezni vijaki in majhni deli. Uporabite majhne posode ali vrečke za shranjevanje, da jih ne izgubite.

Preverite nove dele pred namestitvijo:

Pred namestitvijo novih delov jih preverite za morebitne poškodbe ali napake. Prepričajte se, da so pravilni in ustrezajo vašemu modelu avtomobila.

Preverite povezave:

Ko zamenjujete električne dele, preverite vse povezave, da so trdno pritrjene in pravilno nameščene. Uporabite multimeter za preverjanje električnih povezav, če je potrebno.

Testirajte po zamenjavi:

Po končani zamenjavi delov ponovno preverite vse funkcije avtomobila, da se prepričate, da vse deluje pravilno. Vozilo testirajte na varnem območju pred vrnitvijo otrokom.

Koraki za zamenjavo koles

Postavite otroški avtomobil na ravno in stabilno površino. Prepričajte se, da je avtomobil izklopljen. Če ima vozilo možnost, uporabite zavoro ali klin, da preprečite premikanje med delom.

Če so na kolesih nameščeni zaščitni pokrovi jih previdno odstranite s ploščatim izvijačem ali kleščami.

Z natičnim ali nasadnim ključem odvijte vijake ali matice, ki držijo kolo na mestu. Shranite vijake ali matice na varno mesto, da jih ne izgubite. Po odvijanju vijakov ali matic previdno odstranite kolo z osi. Če je kolo zagozdeno, ga rahlo udarite z gumijastim kladivom, da ga sprostite.

Pred namestitvijo preverite ali je novo kolo brez poškodb in ustreza velikosti ter modelu avtomobila.

Namestite novo kolo na os in poravnajte luknje za vijake ali matice. Ročno delno privijte matice, da kolo pritrdite na os. Nato uporabite ključ, da jih čvrsto privijete. Vijake privijajte križno, da zagotovite enakomerno pritrditev. Če je potrebno, ponovno namestite zaščitne pokrove.

Zamenjava akumulatorja

Izklopite vozilo in poskrbite, da je otroški avtomobil izklopljen in ključi odstranjeni iz kontaktne ključavnice. Nadenite si zaščitne rokavice in očala, da zaščitite roke in oči pred morebitnimi kislinami ali iskrenjem.

Poiščite lokacijo akumulatorja. Običajno se nahaja pod sedežem ali pod pokrovom motorja. Odstranite morebitne pokrove ali pritrdilne elemente, ki ščitijo akumulator.

Najprej odklopite negativni priključek (označen z znakom minus ali črno barvo). Nato odklopite pozitivni priključek (označen z znakom plus + ali rdečo barvo).

Previdno odstranite akumulator iz njegovega ležišča. Akumulatorji so lahko težki, zato bodite pozorni, da vam ne pade iz rok.

Namestitev novega akumulatorja:

Postavite novi akumulator na mesto starega in preverite, ali je pravilno nameščen v ležišče. Prepričajte se, da so vsi priključki dostopni.

Najprej povežite pozitivni priključek (rdeč ali z znakom plus +) na novi akumulator. Nato povežite negativni priključek (črn ali z znakom minus -) na novi akumulator. Ponavadi so priključki še dodatno zavarovani z vročim lepilom. Po montaži konektorjev nanesite ustrezno količino vročega lepila, da jih fiksirate in zaščitite.

Namestite nazaj vse pokrove ali pritrdilne elemente, ki ščitijo akumulator. Prepričajte se, da so vsi deli pravilno pritrjeni.

Pomembni varnostni nasveti

Vedno izklopite napajanje vozila in odstranite ključe iz kontaktne ključavnice pred začetkom dela z akumulatorjem.

Nosite zaščitne rokavice in očala, da se zaščitite pred morebitnimi kislinami ali iskrenjem.

Vedno najprej odklopite negativni priključek in nato pozitivni. Pri priklapljanju novega akumulatorja najprej povežite pozitivni priključek in nato negativni.

Poskrbite, da kovinski deli orodij ali kablov ne pridejo v stik z obema priključkoma akumulatorja hkrati, saj lahko to povzroči iskrenje, kratek stik in celo vžig vozila.

Akumulatorji so težki in vsebujejo kisline, zato jih dvigujte previdno in se izogibajte nenadnim premikom, da preprečite poškodbe in razlitje kisline.

Stare akumulatorje je treba pravilno odstraniti in reciklirati. Odnesite jih na zbirno mesto za nevarne odpadke ali v trgovino, kjer ste kupili novega, saj mnoge trgovine ponujajo storitve recikliranja.

Po namestitvi novega akumulatorja preverite, da so vsi priključki trdno pritrjeni in da ni nobenih ohlapnih kablov, ki bi lahko povzročili težave pri delovanju vozila.

Popravilo in zamenjava električnih rezervnih delov

Odstranitev dotrajanih ali nedelujočih delov

Otroški avtomobil naj bo izklopljen in akumulator odstranjen.

Odstranite pokrove, zaščitne elemente ali opremo avta, da lahko dostopate do pogona in drugih električnih delov.

Previdno odklopite vse električne priključke na motorju in drugih delih. Konektorji so narejeni tako, da jih ne morete napačno priklopiti

Odstranite morebitne pritrdilne vijake ali matice, ki držijo opremo na mestu. Previdno jo odstranite iz ležišča.

Namestitev novih rezervnih delov

Prepričajte se, da je nov pogon ali drug del združljiv z vašim modelom otroškega avtomobila. Preverite, da je brez poškodb.

Namestite nov motor v ležišče in pritrdite vse morebitne vijake ali matice. Prepričajte se, da trdno stoji na mestu.

Priklopite vse električne priključke na nov motor in druge električne dele. Preverite, ali so vsi kabli pravilno in trdno priključeni.

Po končani namestitvi motorja in električnih delov namestite nazaj vse pokrove in zaščitne elemente.

Preverjanje delovanja po zamenjavi

Če imate opremo preverite napetost na priključkih motorja in drugih električnih delov, da zagotovite pravilno napajanje.

Vklopite otroški avtomobil in preverite ali motor in drugi električni deli delujejo pravilno.

Preizkusite vse funkcije avtomobila, vključno s premikanjem naprej, nazaj, zvočnimi signali in lučmi, če so prisotne.

Če ugotovite, da gre avto v nasprotno smer od pričakovane ali da se kolesa ne vrtijo v enako smer še ni potrebna panika. Vse kar morate je, da pogon ponovno vzamete iz avta in odspajkate žizi na motorju pogona in ju prispajkate nazaj tako, da ju zamenjate.

Nasveti za vzdrževanje otroškega avtomobila

Redni pregledi in vzdrževanje

Tedenski pregledi

  • Hitri vizualni pregledi za odkrivanje morebitnih poškodb ali obrabe delov.
  • Preverite stanje koles in pnevmatik ter napolnjenost akumulatorja.

Mesečni pregledi

  • Temeljitejši pregledi vseh ključnih komponent avtomobila.
  • Preverite vse električne povezave, delovanje motorja, zavor in svetlobnih sistemov.
  • Očistite avtomobil in odstranite morebitno umazanijo ali ostanke, ki bi lahko vplivali na delovanje.

Sezonski pregledi (vsake 3 mesece)

  • Izvedite podrobnejši pregled in vzdrževanje.
  • Namažite gibljive dele in preverite ali so vsi vijaki in matice trdno pritrjeni.

Letni pregledi

  • Temeljit pregled celotnega avtomobila.
  • Preglejte vse električne in mehanske komponente ter zamenjajte dele, ki so obrabljeni ali poškodovani.
  • Po potrebi poskrbite za profesionalni servis.

Seznam ključnih delov za redne preglede

  • Kolesa in pnevmatike
  • Napolnjenost akumulatorja (po potrebi ga napolnite ali zamenjajte).
  • Priključki akumulatorja (za znaki korozije) ter poskrbite za čiste in trdne povezave.
  • Delovanje motorja (nenavadni zvoki ali tresenje).
  • Vse električne povezave, vključno z žicami, priključki in stikali.
  • Delovanje luči, zvočnih signalov in drugih električnih komponent.
  • Karoserija in plastični deli (znaki poškodb, razpok ali obrabe).
  • Pritrditev volana in drugih krmilnih komponent.
  • Namažite vse gibljive dele, kot so osi, zglobi in povezave.
  • Stanje varnostnih pasov.
  • Pritrditev sedežev in drugih varnostnih elementov.

Shranjevanje in zaščita

Preden otroški avtomobil shranite, ga temeljito očistite. Odstranite umazanijo, blato, listje in druge ostanke z zunanjih in notranjih površin.

Izklopite akumulator in ga, če je mogoče, odstranite iz avtomobila. Shranite akumulator na suhem in hladnem mestu, stran od neposredne sončne svetlobe in izvirov toplote. To preprečuje praznjenje akumulatorja in podaljša njegovo življenjsko dobo.

Otroški avtomobil pokrijte z zaščitno ponjavo ali pokrivalom, ki je izdelano iz materiala, ki diha. To pomaga preprečiti nabiranje prahu, vlage in umazanije.

Avtomobil shranjujte v suhem, hladnem in dobro prezračenem prostoru, kot je garaža, klet ali vrtna lopa. Izogibajte se shranjevanju avtomobila na prostem, kjer je izpostavljen vremenskim vplivom.

Če je mogoče, dvignite avtomobil na stojala ali lesene bloke, da preprečite dolgotrajno obremenitev koles in pnevmatik, kar lahko povzroči deformacije.

Tudi če avtomobil ni v uporabi, ga redno pregledujte, da se prepričate, da ni poškodb ali težav, ki bi se lahko pojavile med shranjevanjem. Preverite stanje akumulatorja, koles, pnevmatik in drugih ključnih delov.

Povzetek

Redno vzdrževanje in uporaba kakovostnih rezervnih delov sta ključna dejavnika za zagotavljanje varnosti in dolgotrajno uporabo otroškega avtomobila.

S skrbnim pregledovanjem in vzdrževanjem komponent, kot so kolesa, pnevmatike, akumulator, motorji in električni sistemi, lahko preprečimo večje okvare in podaljšamo življenjsko dobo vozila.

Pomembno je, da pri menjavi uporabljate originalne in kakovostne rezervne dele, saj samo ti zagotavljajo zanesljivost, varnost in optimalno delovanje avtomobila.

Z ustreznim shranjevanjem in zaščito pred vremenskimi vplivi ter drugimi škodljivimi dejavniki lahko ohranimo avtomobil v dobrem stanju tudi takrat, ko ni v uporabi.

Vlaganje v kakovostne dele in redno vzdrževanje ni le ekonomično, temveč tudi odgovorno, saj zagotavlja varnost otrok med igro.

Najboljše nasvete za vsako posamezno poglavje z video navodili in slikovnim materialom pa najdete na spletni strani bimbo.si, kjer imajo namensko podstran bloga vezano samo na nasvete kako izbrati in najbolje skrbeti za otroški avto. Res priporočamo, da jih obiščete.

Pogosta vprašanja (FAQs)

  1. Kje lahko kupim rezervne dele za otroški avto?
    Najboljši je nakup v pooblaščenih prodajalnah ali pri trgovcu kjer ste avto kupili.
  1. Kako pogosto naj menjam kolesa na otroškem avtu?
    Menjava koles je potrebna, ko so ti poškodovani ali prekomerno obrabljeni. Pri Peg Peregu je menjava običajno na nekaj let, pri ostalih redko. Tu ne gre za slabe materiale ampak za drugačen način delovanja samega avta.
  1. Kako vem, da je akumulator v otroškem avtu izrabljen?
    Če se avto kmalu po polnjenju ustavi ali sploh ne zažene oz. spusti samo kak čuden zvok ke to znak, da je akumulator potreben menjave. Upoštevajte 4 točke glede polnjenja in vam bo akumulator služil dlje.

Naši podobni članki:
Otroški avto na akumulator – izbira pravega za vašega malčka
Otroški avto: Igrača, ki spodbuja razvoj otroka
24V otroški avto na akumulator 4×4 ni vedno najboljša izbira! Zakaj?
Najpogostejši problemi in rešitve pri električnih avtomobilih za otroke